?

Log in

No account? Create an account
 
 
23 July 2013 @ 07:41 pm
Яневський як втілення глупства  
Наткнулось на шедевр - "Лист Юрію Луценку № 8" від Яневського. Терпіти не можу цю огидну пику, тож з задоволенням пострибаю на його писанині.

Даник: "...сьогодні МВС – важко керований, неефективний комерційний проект, серпентарій, конгломерат внутрішніх відомств з обов’язками та повноваженнями, якими мають займатися інші інституції.."

Дякую, Кеп. Оце так новина.

Даник: "Абсолютно необхідно розмежувати повноваження міліції, податкової служби, МНС, пожежників, екологічних служб та інших. За рахунок цього отримаємо скорочення штатів та кількість контролерів, які (рекетують) сприяють розвитку малого та середнього бізнесу."

Взагалі-то ці повноваження і є розмежовані. Міліція керується, як відомо, "Законом про міліцію". В ньому нічого не сказано ані про МНС, ані про податківців. Яким чином міліція "контролює" малий та середній бізнес - докладніше, будь-ласка.

Даник: "Максимально скоротити кількість генералів, вищих міліцейських чинів та офіцерських звань."

Подякуй Білоконю. І заодно розкажи, хто ж в нас займається особливо важливими справами - напевно, рядовий склад.

Даник: "Заробітна платня має бути пов’язана тільки з посадою, об’ємом виконуваних завдань та реальними показниками роботи."

Це насправді дуже цікаве питання, боюсь, Даник навіть не розуміє, наскільки.
Наразі в нас діє "палочна" система (яку не критикував тільки дуже лінивий пофігіст) - коли робота слідчого виміряється кількістю справ, які направлені в суд. Раніше, якщо слідчий з якихось причин, нехай навіть супер-об’єктивних, справу закривав - його могли потягнути до прокурора і грозити "неповною посадовою". А якщо справа верталась із суду (наприклад, з’явились нові обставини, хтось змінив свідчення) або обвинуваченого суд звільняв - все, догана забезпечена.
Зараз в нас вже не справи, а провадження, закривати які завдяки новому кодексу неможливо, зупиняти теж (хіба на невеликий термін). Результат - в кожного слідчого купа "мертвих" фактовок у сейфі. Но це ще півбіди. Біда - це коли слідчому передають якесь велике, об’ємне провадження (у справі "Еліта-центру", наприклад, понад 700 томів). Він може кілька років працювати тільки по одному такому провадженню. Як будемо оцінювати об’єм його роботи? А економічні злочини навіть такого масштабу, нагадаю, в нас не вважаються тяжкими.
Це я ще мовчу про терміни, в які в нас робиться експертиза. Передивились CSI? В нас тільки щоб стати в чергу на експертизу треба чекати місяцями, так-то. А потім ще вирішувати, чиїм коштом вона робитиметься, бо МВС хронічно недофінансовується десь наполовину навіть по зарплаті.

Даник: "Припинити практику зарахування пільгових років вислуги, крім реальної участі в військових діях."

Даник, от коли ти сядеш за стіл слідчого, а навпроти тебе сидітиме нарік із відкритою формою туберкульозу, що демонстративно кашлятиме на тебе і погрожуватиме, а тобі треба його допитувати щонайменше годину, а в тебе між іншим діти є - тоді ти ще раз скажеш про відміну пільгового стажу, ок?

Даник: "Керівниками районних та міських відділів мають бути призначені працівники зі стажем роботи не більше 5-7 років, керівниками обласних управлінь - не більше 10-12 років. При цьому абсолютно можливо призначити працівників, які пропрацювали 2-3 роки і проявили себе з позитивного боку."

А ти подивись, кого призначають. "Потрібних" малолєток 25 років, синочків-племінничків, які живої справи в руках не тримали, призначають керувати слідчими із стажем по 15 років. Мабуть, проявили себе з позитивного боку, так що твоя мрія вже давно здійснилась.

Даник: "Кожен працівник міліції при вступі до лав правоохоронних органів приймає присягу та дає письмову згоду на перевірку його діяльності оперативними методами, в тому числі на провокацію дачі хабара та обов’язкового щорічного заповнення декларації про доходи та витрати його та рідних. Також працівникам міліції має бути законодавчо заборонено користування автомобілями та нерухомістю, які належать іншим громадянам, а не членам родини."

Він дурак чи провокатор? Працівників міліції і так регулярно перевіряють, "внутрішня безпека" - є такий підрозділ, ага. Їх ще "барабашками" називають. Декларації про доходи і так заповнюються кожен рік, спитай в міністерської фінслужби. Щодо іншого - ок, давайте нарешті перепишемо (ще раз) Конституцію і нарешті прямим текстом визначимо, що міліціонери та їх сім’ї - не громадяни України, і їх Конституція не стосується.

(Хоча чого це я - Закон про працю, наприклад, їх і так не стосується. Прийшов у 3й ночі додому з обшуку - будь-ласка завтра в 9 до прокурора. Всім пофіг.)

Даник: "Працівник міліції в нашій Республіці має нести персональну, кримінальну відповідальність за виконання наказів начальника, якщо вони суперечать Конституції і за які передбачено кримінальну відповідальність. В разі отримання такого наказу, підлеглий зобов’язаний письмово доповісти вищому керівнику, службі внутрішньої безпеки, органам прокуратури."

Він дурак чи провокатор? Згадав нарешті про існування ВБ?

Даник: "Абсолютно необхідно створити окрему державну службу внутрішньої безпеки з повноваженнями перевірки всіх державних виконавчих органів та органів місцевого самоврядування."

Я тобі відкрию велику таємницю: є в нас така служба. СБУ називається.

Даник: "Держава та, відповідно, органи місцевого самоврядування зобов’язуються забезпечити працівника ОВС службовим житлом, з передачею цього житла в його приватну власність через 10 календарних років роботи. А також забезпечити засобами зв’язку, транспорту та створити всі необхідні умови для виконання покладених службових обов’язків."

Даруйте, в мене припадок істеричного сміху. Ця держава не може забезпечити навіть мізерну зарплатню у повному об’ємі - міліція постійно вимушена підробляти охоронними послугами, супроводом вантажів та таким іншим. Почитай про виконання бюджету, чи що. Ти мабуть не знаєш, що в нас досі слідчі купують усе - від паперу до принтерів - за свої кошти? І це вважається нормальним.

Даник: "Для того, аби всі працівники ОВС працювали в рівних умовах, скасувати пільгові ціни на комунальні послуги та користування громадським транспортом."

Він дурак чи провокатор? Цих пільг давно нема. Точніше, вони є, але з певними умовами. Згідно Закону про міліцію (ст. 22) "Пільги на безплатне забезпечення житлом з опаленням і освітленням за встановленими нормами працівникам міліції, які живуть і працюють у сільській місцевості та в селищах міського типу, а також пільги працівникам міліції по оплаті жилої площі, комунальних послуг і палива з 50-процентною знижкою надаються за умови, якщо розмір наданих пільг у грошовому еквіваленті разом із середньомісячним сукупним доходом працівника міліції за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. {Статтю 22 доповнено частиною згідно із Законом N 107-VI (107-17) від 28.12.2007 - зміну визнано неконституційною згідно з Рішенням Конституційного Суду N 10-рп/2008 (v010p710-08) від 22.05.2008}."

У цьому, 2013 році, граничний розмір доходу, що дає право на пільгу, складає аж цілих 1610 грн.
Даник, тобі не соромно?

А про пільги на транспорт - покажіть мені відповідну статтю бюджету. Навіть для студентів пільги окремо прописані (дод 3, код 2201200 у цьогорічному бюджеті), а для ментів - ні.

Даник: "Одночасно, на законодавчому рівні гарантувати членам родин, що в разі каліцтва або смерті працівника ОВС (не дай Боже!), дружина (чоловік) отримуватиме пожиттєво грошове забезпечення на рівні заробітної плати + страхові виплати + зарахування їх неповнолітніх дітей до навчальних закладів будь-якого рівня поза конкурсом та навчання їх державним коштом."

Страшна таємниця, виявляється, "Закон про міліцію". Там про втрату годувальника дещо є, у ст. 23. Прикол в тому, що відомство завжди намагається списати обставини смерті свого працівника на те, що він "не був при виконанні". А раз не був - то й фіг тобі.
Я більше скажу. Якщо працівник міліції наклав на себе руки, як це сталось із слідчим з нашої області (начальник йому погрожував) - його дитині держава платитиме? А якщо на працівника ОВС напали гопники, коли він з другом з універмагу йшов? А якщо він / вона з дитиною гуляв (-ла), і з ним нещасний випадок стався?

Даник: "Муніципальна міліція має відповідати за дотримання громадського правопорядку, правил благоустрою, вимог законодавства по збереженню навколишнього середовища, правил дорожнього руху, а також проводити розслідування злочинів передбачених адміністративним кодексом та тих, які віднесені до протокольної форми досудової підготовки матеріалів."

А закон, яким регламентується діяльність муніципальної міліції, в нас вже є? Нема? То про що мова взагалі?

Даник: "З огляду на недостатнє фінансування, в нашій, 3-тій Республіці, необхідно провести суттєве скорочення штату працівників на всіх рівнях."

Ця твоя мрія вже теж здійснилась. Попроси довідку про кількість слідчих, що звільнились тільки протягом цього року. Навіть за офіційними даними в слідстві недокомплектація на рівні 15 тисяч людей. Але дякую, що визнав факт "недостатнього фінансування". Судячи з наступної репліки, його у вашій "республіці" і не передбачається.

Даник: "За основу кількісного, особового складу МВС необхідно взяти штатний розпис періоду 1992-1994 р. Наприклад, в тій таки Білій Церкві тоді працювало 20 осіб в карному розшуку та 12 по боротьбі з економічною злочинністю.."

На даті "1992-1994" ще раз захотілось спочатку поржати, а потім заплакати. Давайте ще бюджет будемо формувати на підставі показників 92-94х років. Тоді слідчий 60 баксів на місяць отримував, це ж яка економія буде!
І чому до міліціянтів тут уперто плюсують податківців? Це РІЗНІ відомства! Податкова "міліція" так називається за якоюсь невідомою причиною, але до міліції ця структура не має ніякого відношення. Підрозділи міліції перераховані в ст. 7 "Закону про міліцію". ВСЕ.

Даник: "В нашій Республіці працівники оперативних служб мають бути звільнені від патрулювання територій та забезпечення громадського правопорядку"

Взагалі-то існує така собі патрульно-постова служба (ппс-ники). Не знав?

Даник: "В нашій Республіці треба максимально скоротити ведення обліку та письмових звітів по нерозкритих злочинах"

Спитай в прокуратурі і міністерстві, нащо їм ці тонни звітів. Слідчим вони нафіг не здались.

Даник: "Головний показник роботи оперативного працівника - кількість розкритих ним злочинів та його участь у розслідуванні цих справ."

Прєвєд, палочна система! Хоча є слабка надія - може, ти просто троллиш? До речі, відколи в нас опери займаються слідчими діями?


Господи, який він фееричний ідіот все-таки. Навіщо оцінювати те, в чому нічого не тямиш?
Я не захищаю цю систему. Вона огидна. Вона знищує людей. Вона потребує реформи. Але деякі її положення з неї викинути неможливо, бо тоді це не буде ВИКОНАВЧОЮ владою.
Зараз вона доживає - зміни кадрів майже нема, нема кому працювати. З величезним полегшенням за кілька років з неї підуть ті, хто хоч щось вміє і знає.
От тоді й поговоримо.

This entry was originally posted at http://gioconda.dreamwidth.org/511212.html. Please comment there using OpenID.
 
 
 
(Deleted comment)
Jgioconda on July 24th, 2013 09:09 am (UTC)
З вчителями ситуація трохи краща, принаймні когось із "нової" генерації я знаю. Решта - хз.
b®is: b0risb0ris on July 23rd, 2013 08:39 pm (UTC)
яневський мудак і вибачаюсь хуй з гори в цьому питанні
Jgioconda on July 24th, 2013 09:08 am (UTC)
Зате скільки самовпевненості. І Луцик у фб навіть щось йому відповідав... Якісь ідіотські ігри знов почались.